wybierz język
Nowa linia produktów - wkłady kominkowe przystosowane do domów z rekuperacją
Aktualności Nowa linia produktów - wkłady kominkowe przystosowane do domów z rekuperacją

Nowa linia produktów - wkłady kominkowe przystosowane do domów z rekuperacją

Co to jest rekuperacja?

W kilku słowach rekuperacja to wentylacja mechaniczna połączona z odzyskiem ciepła. W nowoczesnym budownictwie wentylacja mechaniczna aktualnie zastępuję wentylację grawitacyjną i polega ona na wymianie powietrza za pomocą rekuperatora który wyciąga "brudne" powietrze z pomieszczeń jednocześnie wtłaczając świeże powietrze z zewnątrz. Główną korzyścią rekuperacji jest odzyskiwanie energii wykorzystywanej do ocieplania mieszkania zimą, a wychładzania latem. Rekuperacja nie tylko ogrzewa powietrze wpadające z zewnątrz ale również oczyszcza je z zanieczyszczeń i szkodliwych alergenów.

Nowa linia wkładów kominkowych przystosowana do rekuperacji.

Nie każdy jest świadomy tego że nie wszystkie wkłady kominkowe oraz piece mogą być zamontowane w domach z rekuperacją. Korzystanie z niedostosowanych do tego kominków może doprowadzić do wytworzenia się niebezpiecznego podciśnienia. W związku z tym firma NORDflam zaprojektowała nowa linię wkładów kominkowych specjalnie dostosowaną do domów z rekuperacją. Linia wkładów Roten posiada zamknięta komorę spalania oraz doprowadzenie powietrza z zewnątrz pomieszczenia co sprawia że jest idealnym wyborem dla domów wyposażonych w rekuperator.

Wkład Roten występuje w trzech odmianach.


Galeria

Wróć

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.